-->

ВЕЛЕЖ НАДИГРАО МЛАДОСТ ЗА ОСМИНУ ФИНАЛА КУПА РС

11 septembar 2019

Фудбалери Вележа надиграли су данас у Невесињу Младост из Гацка и пласирали се у осмину финала Купа Републике Српске. Након изједначеног првог полувремена и по једног гола у мрежи ривала, Невесињци су у наставку заиграли много ангажованије користећи брзе крилне играче Драшковића и Реповића. Ипак, на гол се чекало све до 72. минута када је Петковић сигурно реализовао пенал. У финишу је Вележ створио велики број прилика, а комшијска мрежа затресла се још два пута. Стријелци су били Драшковић и Стајић.

Из групе Исток у наредну рунду су се пласирали: Звијезда, Братство, Дрина, Радник, Рудар 1925 и Подриње и међу овим екипама треба тражити наредног ривала невесињском друголигашу.

Kup V

ВЕЛЕЖ – МЛАДОСТ 4:1 (1:1)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 70. Судија: Далибор Ступић (Требиње). Стријелци: 1:0 Стајић у 5, 1:1 Делић у 12, Петковић у 72, 3:1 Драшковић, 4:1 Младост.

ВЕЛЕЖ: Појужина, Ковачевић, Вучетић (Петковић), Шиљеговић, Стајић, Драшковић, Реповић, Мркајић, Радовић, Иванишевић (Калем), Радојичић (Милидраг).

МЛАДОСТ: Шуковић, Делић, Николић (Л. Авдаловић), Мркаић, Мрковић (Елек), Ј. Авдаловић, Вуковић, Братић, Дракул, Гузина, Комненић.