-->

РУКОМЕТНА ПРЕМИЈЕР ЛИГА: НЕВЕСИЊЦИ ПОБЈЕДОМ ОТВОРИЛИ ДРУГИ ДИО СЕЗОНЕ

04 februar 2023

Рукометаши Херцеговине побједом су отворили други дио сезоне. У 16. колу Премијер лиге БиХ вечерас у Невесињу савладали су Коњух резултатом 30:25. Пресудила је упорност, чвршћа одбрана и боља игра у кључним тренуцима утакмице. Пет неискориштених седмераца овог пута није имало посљедице по невесињски састав.

Гости из Живиница боље су отворили утакмицу, стекли три гола предности, али је Херцеговина ношена публиком успјела да преокрене резултат и до одмора стекне лијепу предност. У тим тренуцима, на голу домаћих бриљирао је млађани Вујадиновић.

И почетак другог полувремена припао је гостима који су у 43. минуту надокнадили пет голова разлике и чак и повели. Невесињци узвраћају серијом 6:1 и финиш сусрета лишавају било какве неизвјесности. Чак 11 играча домаћег састава се уписало у стријелце, а најефикаснији је био Џелиловић показавши да ће бити велико појачање у наставку сезоне.

Након два тријумфа у Купу БиХ и стартне побједе на отварању другог дијела сезоне у Премијер лиги, Херцеговина са много више самопоуздања очекује наредне утакмице. У наредном колу гост у Невесињу биће Грачаница.

Her Konj 2

ХЕРЦЕГОВИНА – КОЊУХ 30:25 (13:8)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 350. Судије: Махир Чаушић, Амел Муратовић (Маглај). Искључења: Херцеговина (12 мин), Коњух (12 мин), Седмерци: Херцеговина 9 (4), Коњух 3 (2).

ХЕРЦЕГОВИНА: Ивановић (5), Шаренац, Чабрило (1), Драговић (1), Вујадиновић, Вучић, Зечевић, Цвијановић, Башић (2), Златић (1), Џелиловић (8), Ковач (1), Карановић (1), Томић (6), Ражнатовић (3), Полић (1).

КОЊУХ: Клопић (5), Камберовић, Хаџиавдић (2), Чабаравдић, Ахметовић, Модрић (5), Пејкушић, Селимовић (2), Мусић, Бубић (3), Мемић, Османхоџић (8), Часуровић, Смајић, Бечић.