-->

СИГУРНА ПОБЈЕДА ВЕЛЕЖА

13 septembar 2020

У 6. колу Друге лиге РС- исток Вележ је данас на Градском стадиону савладао Јединство резултатом 3:1. Невесињци су посао завршили за сат времена, док је гостима припало посљедњих тридесетак минута.

Од самог почетка Вележ је нападао и стварао прилике. Домаћи су у вођство дошли преко Ковачевића који је након центаршута и гужве у шеснаестерцу одбијену лопту пласирао у мрежу. Седам минута касније Драшковић је из соло акције у свом стилу савладао Гаврића и то је био резултат првог полувремена.

У 55. минуту Продановић је са ивице шеснаестерца лијепо пласирао лопту у мрежу гостију и чинило се да ће екипа из Бродца претрпјети праву катастрофу. Ипак, гости су у посљедњих пола сата заиграли много ангажованије и десетак минута прије краја преко Јовановића постигли су почасни погодак.

У наредном колу Вележ гостује у Рогатици.

Vel Bro 1

ВЕЛЕЖ ─ЈЕДИНСТВО 3:1 (2:0)

Градски стадион у Невесињу. Судија: Милан Кукрика (Требиње). Стријелци: 1:0 Ковачевић, 2:0 Драшковић, 3:0 Продановић, 3:1 Де. Јовановић. Жути картони: Вучетић, Сикимић, Радовић (Вележ), Ристић (Јединство).

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Пантић, Грујичић, Вучетић (Иванишевић), Петковић, Сикимић (Мркајић), Радовић, Драшковић (Ђогић), Продановић, Ковачевић.

ЈЕДИНСТВО: Гаврић, Демоњић, Да. Јовановић, Гвозденац, Де. Јовановић, Ристић, Вучић, Малетић, Ђукић, С. Јовановић, Крсмановић.