-->

ВЕЛЕЖ БЕЗ ПЛАСМАНА У ЧЕТВРТФИНАЛЕ КУПА БИХ

21 oktobar 2020

Фудбалери Вележа завршили су овогодишње учешће у Купу БиХ поразом у осмини финала од екипа Клиса резултатом 2:0. Невесињци су се данас намјерили на квалитетног и физички добро припремљеног ривала који се у лијепом свјетлу представио на Градском стадиону.

И поред примљеног гола Вележ је солидно одиграо прво полувријеме. Драшковић је погодио оквир гола, а гости су до вођства дошли након што се лопта одбила од Грујичића, мада је погодак приписан Бајрићу.

Када је у 62. минуту Вучетић због оштрог старта добио други жути картон Вележ више није успијевао да озбиљније угрози екипу из Бутуровић Поља. Трудили су се изабраници Мијата Мишељића, али није ишло. Коначан резултат поставио је Пирија десетак минута прије краја.

Вележу предстоје првенствене обавезе, а Клис је пласманом у ¼ финала Купа БиХ поновио свој највећи домет у овом такмичењу.

Vel Kli 3

ВЕЛЕЖ – КЛИС 0:2 (0:1)

Градски стадион у Невесињу. Судија: Дражен Марић (Бијељина). Стријелци: 0:1 Бајрић у 22, 0:2 Пирија у 81. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Пантић, Ковачевић, Вучетић, Петковић, Шиљеговић (Мркајић), Продановић, Сикимић (Радојичић), Драшковић, Шаренац, Грујичић.

КЛИС: Падаловић, Ћосић, Шабановић (Јахић), Хебибовић, Вила (Грахо), Кудра (Мујак), Шимуновић, Бајрић (Пирија), Мушиновић, Хусреп, Макан.