-->

НЕВЕСИЊСКИ РУКОМЕТАШИ ОБРАДОВАЛИ НАВИЈАЧЕ

18 novembar 2023

У 8. колу Премијер лиге БиХ рукометаши Херцеговине савладали су вечерас у Невесињу Маглај резултатом 36:33. Поред освојених важних бодова против јаког ривала Невесињци су вечерашњим тријумфом вратили и самопоуздање пољуљано након неколико узастопних пораза. Већ у уводним минутама утакмице била је видљива одлучност невесињских момака да обрадују вјерне навијаче. Домаћи су наметнули бржи ритам утакмице који је донио доста голова, али и грешака.

У првом дијелу сусрета највећа предност Херцеговине износила је четири гола, али су гости на одмор отишли са свега голом заостатка. У наставку сусрета виђена је слична слика. Невесињци су махом водили, али је и Маглај узвраћао.

За посљедњих десетак минута Херцеговина је сачувала више енегрије. У 56. минуту Чавчићеви изабраници стижу до максималних плус пет, али ни то није било довољно за миран финиш. Ипак, уз подршку публике Невесињци овог пута нису дозволили преокрет. У дресу Херцеговине вечерас је заблистао Шахиновић са десет голова.

У наредном колу невесињски премијерлигаш гостује Вогошћи.