-->

ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ И НАРЕДНЕ СЕЗОНЕ У НЕВЕСИЊУ

01 jun 2024

Фудбалери Вележа са пјесмом се враћају из Мркоњић Града. У узбудљивој утакмици посљедњег кола Прве лиге РС савладали су домаћу Слободу са 2:1 и избјегли бараж за опстанак.

Домаћи су повели у 13. минуту голом Јотића. Важан детаљ догодио се у 44. мунуту када је домаћи играч Радаковић добио директан црвени картон због вријеђања играча Вележа. Невесињци су бројчано јачи у другом полувремену притисли ривала и у 68. минуту Анђеловић је поравнао резултат. Велику радост невесињској екипи донио је Драшковић у другом минуту надокнаде времена. Трећи стријелац лиге је послије центаршута Абазе и гужве у шеснаестерцу одбијену лопту поспремио у мрежу.

Вележ сезону завршава на 12. позицији.

СЛОБОДА – ВЕЛЕЖ 1:2 (1:0)

Стадион Луке у Мркоњић Граду. Гледалаца: 100. Стријелци 1:0 Јотић у 13, 1:1 Анђеловић у 68, 1:2 Драшковић у 92. нинуту.

СЛОБОДА: Вуковић, Радаковић, Бобић, Лазендић, Солдат, Митрић, Јотић (Живковић), Фонтемаки, Радић (Луис), Ненад, Бабић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Ботић, Абаза, Петковић, Анђеловић, Г. Продановић, Поповић, Реповић, Драшковић, Гутић (Андријашевић), Секуловић.