Поводом Православне нове године Гусларско друштво „Невесињска пушка“ приредило је синоћ гусларско вече. Љубав према древном инструменту, славној историји и традицији окупила је у Дому културе „Небојша Глоговац“ велики број поклоника гусала и епске поезије. Чланови невесињског друштва са својим пријатељима из Гацка, Требиња, Билеће, Пала, Зворника, Плужина и Никшића припремили су занимљив репертоар народног мелоса као честитку за божићне и новогодишње празнике.
Гусларско вече је отворио предсједник Савеза гуслара Републике Српске Бошко Голијанин.
На позорници Дома културе током трочасовног програма смјењивали су се мајстори на струнама, а сваку групу предводили су млади чувари српске традиције и обичаја.
Између појединих блокова презентован је историјат невесињског гусларског друштва, приче и занимљивости о невесињским гусларима. Као гости су наступили етно појци Марина и Ивана Кнежевић из Плужина и диплар Косто Радовић из Бањана.
Покровитељ манифестације је била Општина Невесиње.
Од памтивијека гусле су синоним херцеговачке традиције уз чије звуке су се Херцеговци рађали, одрастали, одлазили у ратове и враћали се кући. Пој гусала преносио је вијековима универзалне поруке наших предака о слободи и части.
