У организацији Културно-умјетничког друштва „Свети Димитрије“ вечерас је у препуној Спортској дворани „Невесињка“ одржан годишњи концерт. Манифестација која је окупила велики број љубитеља фолклора, традиције, народне културе и завичајног насљеђа организована је поводом обиљежавања прве године рада КУД-а „Свети Димитрије“ из Невесиња.
Присутнима се на отварању обратио предсједник КУД-а „Свети Димитрије“ Александар Вуковић пожељевши добродошлицу свима.
„Када смо прије нешто више од годину дана, при Удружењу грађана ′Свети Димитрије′ покренули идеју о оснивању културно-умјетничког друштва, водила нас је једноставна, али снажна жеља да у нашем Невесињу поново заживе народна игра, пјесма и обичаји, да створимо мјесто окупљања младих и да сачувамо оно што смо наслиједили од наших предака. Данас могу са поносом да кажем да је та идеја прерасла у велику породицу која броји око 200 редовних чланова распоређених у шест различитих група и категорија. За само годину дана имали смо велики број наступа, путовања, дружења и сусрета, али оно што је најважније, створили смо заједницу људи које повезује љубав према традицији, своме народу и завичају“, рекао је Вуковић.
Он се у обраћању посебно захвалио Општини Невесиње, кореографима Александру Лечићу и Раденку Уљаревићу, као и свим установама, удружењима и појединцима који су од почетка препознали значај ове идеје и подржали је.
На сцени су се смјењивале традиционалне игре, а наступале су групе свих узраста и категорија. Публика је највише била одушевљена наступом најмлађе групе КУД-а „Свети Димитрије“, као и наступом младог невесињског гуслара Димитрија Ђукића.
Врхунско фолклорашко умијеће су показали чланови КУД-а „Сава Владиславић“ из Гацка, КУД-а „Владимир Гаћиновић“ из Билеће као и КУД-а Љубиње.
Вече су употпунили наступи етно група „Свети Димитрије“ и „Симонида“, фрулаша Радивоја Симовића, Чирлидинг клуба "Летс денс" и гуслара Драгана Вукоја из УГ „Пуковник Новица Гушић“.
Специјални гост вечери је био народни гуслар Жељко Вукчевић који је древним звуком гусала створио јединствену атмосферу и за то је награђен громогласним аплаузом.