-->

РУКОМЕТАШИ ХЕРЦЕГОВИНЕ У ВЕЛИКОМ СТИЛУ

24 novembar 2018

Гостовање рукометаша Херцеговине у Козарској Дубици протекло је у великом стилу. У дерби утакмици Прве лиге РС Невесињци су убједљиво поразили домаћу Козару МП 25:15, демонстрирајући допадљиву игру коју је аплаузима наградила и домаћа публика.Херцеговина је већ на старту утакмице кренула силовито и повела са 6:1 дајући до знања ривалу да напорно путовање на њих није оставило трага. Домаћи су до полувремена повезали редове и смањили на 9:11.

У првих десетак минута наставка играло се у серијама, а од 45. минута на терену је постојала само невесињска екипа. Бриљантном игром читавог тима Херцеговина је направила завршну серију 9:1 и на крају за приказану игру добила честитке коректних домаћина. Најефикаснији у невесињском саставу био је Ковачевић са осам голова. Чабрило је постигао пет, а Шаренац четири гола. Било је ово најбоље издање чете Немање Ивановића од почетка првенства.

Тријумфом у Козарској Дубици Херцеговина је избила на чело прволигашког каравана и са те позиције ће пратити још један дерби овог кола Котор Варош – Дрина.