-->

ОДБОЈКАШИЦЕ ВЕЛЕЖА ПРЕОКРЕТОМ ДО БОДОВА

18 februar 2024

У дерби утакмици 14. кола Прве лиге Републике Српске одбојкашице Вележа савлдале су вечерас у Невесињу Либеро из Бијељине резултатом 3:2 (22:25, 18:25, 28:26, 25:13, 15:11). До првих бодова у наставку сезоне Невесињке су стигле послије праве драме.

У прва два сета Вележ је направио велики број сервис грешака, блок није функционисао и мањкало је енергије што је квалитетан ривал из Бијељине знао да искористи. И почетак трећег сета није наговјештавао бољу игру домаћих одбојкашица. Ипак, једна сумњива судијска одлука и црвени картон пробудили су Невесињке, али и публику у дворани. На сервис Маријане Бркић Вележ прави велику серију 8:0 и убрзо стиже до четири везане сет лопте. Узвраћа и Либеро, поравнава резултат, али у правој драми домаће одбојкашице из шестог покушаја ипак освајају сет. Испоставило се да је то био кључни тренутак меча.

Силно охрабрени Вележ глатко је освојио четврти сет, а и у петом није испуштао вођство.

Невесињска екипа се са два освојена бода вратила на пету позицију на табели. У наредном колу гостоваће у Требињу.