-->

ПОРАЗ ВЕЛЕЖА У ИСТОЧНОМ САРАЈЕВУ

27 april 2024

У 28. колу Прве лиге РС фудбалери Вележа поражени су у Источном Сарајеву од Фамоса резултатом 3:2. Невесињци су чврсто ушли у утакмицу и у првом полувремену су били бољи ривал. Повели су у 44. минуту голом Поповића на асистенцију Анђеловића. И када се очекивао крај првог дијела судија Шестић из Бањалуке свира сумњив пенал из којег домаћи стижу до изједначења.

У наставку је Фамос био агресивнији и конкретнији. Другим голом Стјепановића у 59. и Тира у 83. минуту домаћи стижу до 3:1. У надокнади времена Микулић је поставио коначан резултат 3:2.

У наредном колу Вележ дочекује посљедњепласирану Омарску.

ФАМОС - ВЕЛЕЖ  3:2 (1:1)

Спортско-рекреативни центар у Источном Сарајеву. Гледалаца: 200. Судија: Немања Шестић (Бањалука).Стријелци: 0:1 Поповић, 1:1 Стјепановић, 2:1 Стјепановић, 3:1 Тиро, 3:2 Микулић.

ФАМОС: Диздар, Абрего, Шарић (Шкрба),Стјепановић, Пеарт (Куљанин), Тешановић (Вранешић), Марковић, Лазић (Перовић), Блажић, Даниловић, Хркало (Тиро).

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Абаза, Петковић, Анђеловић, Поповић, Реповић, Требовић, Живковић (Ботић), Андријашевић (Микулић), С. Продановић (Г. Продановић), Гутић (Кљакић).