-->

ВАЖНИ БОДОВИ ВЕЛЕЖА

04 maj 2024

У 29. колу Прве лиге РС Вележ је данас у Невесињу савладао Омарску резултатом 2:1.

Након незанимљивог првог полувремена Невесињци су у наставку кренули енергичније и већ у 47. минуту су послије соло акције Анђеловића стигли до вођства. На 2:0 повисио је Драшковић из пенала што је био његов 13. погодак ове сезоне. Борбени гости су у преосталом дијелу сусрета више нападали. У 74. минуту су успјели да смање на 2:1, али након гола више није било прилика.

Сусрет је одигран у пријатној атмосфери у присуству великог броја завичајаца који васкршње празнике проводе у Невесињу.

Са три бода из данашње утакмице Вележ је на табели прескочио Славију и Дрину и сада заузима 13. позицију. Невесињска екипа ће у наредном колу гостовати у Фочи.

veel4

ВЕЛЕЖ – ОМАРСКА 2:1

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 450. Судија: Дарко Вукојевић (Добој). Стријелци: 1:0 Анђеловић, 2:0 Драшковић (п), 2:1 Зуровац (а.г.).

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Абаза, Петковић, Д. Поповић, Анђеловић, Г. Продановић, М.Поповић (Секуловић), Реповић, Драшковић, Андријашевић (Требовић), Гутић.

ОМАРСКА: Згоњанин, Здјелар, Растока, Копања, Краљ (Врачар), Граховац, Анђић, Јаћимовић, Нишић, Јовичић, Саџак (Панић).