Nevesinje
Школским часом, а потом и цјеловечерњом забавом у ресторану „Буквица“ двадесетак матураната невесињске машинске, пољопривредне и текстилне школе из 1989. године обиљежили су 30 година матуре.
Искрена радост и срдачан осмјех могла се видјети на лицима ових четрдесетдеветогодишњака који су у младости вољели исте ствари, дијелили исте проблеме и заједно ковали планове за будућност.
Баш као и прије три деценије професори Вукан Братић и Момир Братић прозвали су ученике и „уписали изостанке“. Матуранти су потом говорили о својим животним путевима, породици, професионалној каријери, али и обичним стварима. Из њихових кратких биографија може се закључити да су успјели у животу и да их за протекле три деценије углавног вежу лијепе успомене. Ова генерације није се масовно одлучила за више школе и факултете, али је ипак пронашла занимања која им обезбјеђују пристојан живот. При томе је већина њих засновала породице, а током вечери су управо са највише поноса говорили о својој дјеци, понеки и о унучићима.
Након окупљања и размијењених првих информација слављеници су дружење наставили уз пјесму и музику у ресторану „Буквица“. Са посебним емоцијама причали су о школским данима, о згодама и незгодама из школских клупа и уопште о својим животним путевима.
Евоцирање успомена на добра стара времена потрајало је до дубоко у ноћ и сви су се сагласили да за ново окупљање и наставак дружења није потребан никакав јубилеј.
У Цркви светих Кирила и Методија на Оџаку служена је света литургија. Након богослужења које су обавили свештеници Драго Зубац и Бранко Калаба, вјерници су приступили светом причешћу. У порти храма припремљена је трпеза љубави.
Према договору Црквеног одбора, света литургија на Оџаку служи се у недјељу пред традиционалну светковину на Братачком лугу, пошто у овом периоду године у завичај наврати велики број људи који коријене вуку из Оџака, Раста, Залужја, Тртина, Жиљева, Шумића и других села.

Храм на Оџаку саграђен је уз велики труд мјештана и добру вољу донатора и прави је примјер народне солидарности. Ове године црквени одбор и мјештани одлучили су да наставе уређење цркве.
Домаћин данашњег саборовања Драган Брењо позвао је вјернике и све људе добре воље да им се придруже у прикупљању средстава за свети храм. Брењо је истакао да ће најприје приступити фрескописању и изразио наду да ће радови бити завршени до славе храма.
Православну светињу на Оџаку освјештао је Његово преосвештенство епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије 2015. године.
Црква преподобне Марије Магдалине у Букурићима прославила је данас крсну славу. Славским свечаностима присуствовали су гости из Невесиња и Источног Мостара, завичајци расути по читавом свијету и мјештани Букурића и Бишине.
Свету литургију служио је свештеник Младен Чалија. Након свечане литије обављен је славски обред и одржане пригодне здравице.
Честитајући славу мјештанима свештеник Чалија похвалио њихово прегалаштво, донаторство и љубав према светом храму из којих се родила ова прелијепа црква.
Начелник општине Миленко Авдаловић нагласио је да је новосаграђени храм у Букурићима најљепши примјер како се уз помоћ цркве оживљава село.
У име Црквеног одбора Неђо Пантић је поручио вјерницима да празник проведу у љубави и слози, да чувају једни друге и наше Невесиње.Он је највећим ктиторима храма Милисаву, Дражену и Душку Ђурасовићу уручио поклон – икону Марије Магдалине.
Дружење мјештана и гостију настављено је уз трпезу љубави и пријатељске разговоре.
Црква Марије Магдалине саграђена је донацијама и великим трудом мјештана Букурића и Бишине. Освећење цркве обавио је владика Григорије 4. августа прошле године. Свети чин обављен је у присуству великог броја вјерника из читаве Херцеговине и завичајаца расутих по свијету.
На Килавцима је данас настављен Омладински турнир у малом фудбалу који се одржава у оквиру Невесињске олимпијаде. У другом колу најубједљивије су биле кадетске екипе Месара Рог и пионирске екипе Вилијамс и Атријум.
Треће коло на програму је у понедјељак.
Атријум – СПОРТ Клуб 10:0
ФС Лариса – Вилијамс 0:6
Гвозд – Комисион Стефи 0:2
Азура – Вележ 1:2
Топ Гум ФИТ – Делије 3:0
ТР Килавци – Кафе „Игра мечка“ 1:1 (4:5)
Месара РОГ – Технометал 9:0
Битик ЕГЗИТ - ПАБ 2:2 (1:2)
РАСПОРЕД ЗА ПОНЕДЈЕЉАК, 5. АВГУСТА
8:30 Баварија - Атријум (п)
9:00 Ускоци - ФС Лариса (п)
9:30 М Д М - Гвозд (п)
10:00 Делија - Азура (пј)
10:30 Вележ - Топ Гум ФИТ (пј)
11:00 Технометал - ТР Килавци (к)
11:30 Кафе „Игра мечка“ -Месара РОГ (к)
12:00 Кабломонтажа - Битик ЕГЗИТ (к)