Nevesinje
У оквиру обиљежавања 4. априла - Дана полиције РС јуче је у Полицијској станици Невесиње организован „Дан отворених врата“, гдје је упличено дружење са ученицима другог и трећег разреда Основне школе „Ристо Пророковић“.
Полицијски службеници су кроз непосредно дружење презентовали рад полицијских службеника, као и техничка средства и опрему којом располажу организационе јединице станице, као што су лисице, пендрек, мегафон, која су била посебно интересантана малишанима.


„Дан отворених врата“ организује се традиционално, са циљем приближавања рада полиције најмлађој популацији, као и подизањa повјерења у полицију.
Било је ово занимљиво дружење током којег су полицијски службеници образовали основце о саобраћајним правилима и прописима која морају поштовати као пјешаци у саобраћају, као и другим безбједоносним аспектима битним за стицање опште саобраћајне културе.
Командир Полицијске станице Невесиње Славенко Лучић рекао је да ће поводом Дана полиције РС, 29. марта бити организована акција добровољног даривања крви.
̶ Остале активности биће уприличене након првог априла, а то су пријем и дружење са пензионисаним полицијским службеницима и обилазак гробних мјеста погинулих припадника Полицијске станице Невесиње – додао је Лучић.
ВЕРИЦА ЧУПКОВИЋ
Плесни клуб „Летс денс“ из Невесиња освојио је четири прва мјеста на Фестивалу модерних плесова „“ProDance Challenge 2018” који је одржан у Мостару. Златним медаљама окитио се јуниорски и кадетски чирлидинг тим, кадетски дуо Елена Милановић и Тамара Лојпур и „Group stunt“ – јуниори. Сребрну медаљу освојио је дуо Наташа Таминџија и Бојана Петковић.
Невесињском плесном клубу припала је и специјална награда турнира која подразумијева бесплатну котизацију за такмичење „Grand Prix 2018“ у Вршцу.
Фестивал модерних плесова одржан је у организацији одржан је у организацији Плесног клуба „ProDance“ Мостар.

Жријеб за 25. Меморијални турнир у малом фудбалу „Мишо Таминџија“ биће одржан у Спортској дворани „Невесињка“ у четвртак, 29. марта са почетком у 19 часова. Организациони одбор позива представнике пријављених екипа да присуствују извлачењу група.
До сада је познато да ће у четири конкуренције (сениори, јуниори, пионири и пјетлићи) наступати екипе из Мостара, Требиња, Билеће, Гацка и Невесиња. Прве утакмице могле би бити одигране већ наредног викенда, а велико финале планирано је да се одигра током васкршњих празника. Најуспјешније екипе у свим категоријама биће награђене. Побједник у сениорској конкуренцији добиће велики прелазни пехар, побједнички пехар и новчану награду од 1.000 КМ. Покровитељ турнира је општина Невесиње.
Подсјећамо, прошлогодишњи побједник турнира у конкуренцији сениора је требињски „Бемикс“. Најбоља јуниорска екипа била је Кафе „Дионис“, међу пионирима истакао је Корзо, а надметање намлађих учесника турнира завршено је тријумфом Делија.
У 17. колу Премијер футсал лиге БиХ КМФ „Невесиње“ поражен је синоћ на гостовању код екипе Мостар СГ резултатом 7:3. Невесињци нису успјели да изненаде лидера првенства који је уписао рутинску побједу.
Већ послије првог полувремена домаћи су имали вођство од 5:0, па је пораз био неминован. Невесињска екипа је у наставку головима Пудара и Гутића изборила частан пораз.
До краја првенства остало је још пет кола и водиће се занимљива борба за опстанак пошто ове године друштво најбољих напуштају четири екипе.
Брчко и Бановићи су већ отписани, а још пет екипа међу којима је и Невесиње стрепе од испадања. Ако до краја не буде неких великих изненађења Невесињцима би три домаћинске побједе биле довољне за опстанак.

ТАБЕЛА
1.Мостар СГ 46
2.Бротњо 34
3.Центар 34
4.Зрињски 32
5.Салинес 25
6.Танго 22
7.Невесиње 21
8.Сељак 21
--------------------------------
9.Жељезничар 21
10.Леотар 20
11.Брчко 13
12.Бановићи 9
Распоред КМФ „Невесиње“ до краја:
8.коло: Невесиње - Брчко
9.коло: Сељак - Невесиње
10.коло: Невесиње - Бротњо
11.коло: Зрињски - Невесиње
12.коло: Невесиње - Танго