Nevesinje
Омладинска организација „Талас 059 Невесиње“ завршила је ревитализацију фасаде на згради Старе општине на Градском тргу. Пројекат је урађен уз претходну сагласност Заједнице етажних власника. Обновом фасаде ове зграде Омладинска организација је показала да са мало ресурса, труда и залагања град може бити љепши и уређенији. Радови су финансирани новцем од донација.
Организација „Талас 059 Невесиње“ захвалност за помоћ у реализацији овог пројекта упућује општини Невесиње, предузећима МДМ и Аурора, Инстититу за грађевинарство и народном посланику Илији Таминџији. Активисти Омладинске организације планирају још неколико пројеката из области екологије и уређења града.
На програму Лиге мјесних заједница вечерас су биле утакмице 2. кола у групи Б. Килавци су тријумфом над Јозовином обезбиједили прво мјесто у групи, док су сусрет екипа са Гвозда одлучили пенали.
Резултати:
Гвозд 1 – Гвозд 2 3:3 (пен. 5:6)
Килавци – Јозовина 3:1
Група Б:
- Килавци 6
- Гвозд 1 2
- Јозовина 1
- Гвозд 2 1
Турнир се наставља сутра навече. Састају се:
20:00 Малта – Кифино Село
21:00 Килавци – Гвозд 1
22:00 Гвозд 2 - Јозовина
На програму Турнира у баскету вечерас су биле утакмице групе Б. Све четири побједе забиљежила је екипа Невесињепутеви. Из даљег такмичења испао је мостарски састав Неретва.
Коначан пласман у групи Б:
1.Невесињепутеви 4-0
2.Кафана „Васа Ладачки“ 3-1
3.Ресторан СТАРИ ДОМ 2-2
4.Браварија САВИЋ 1-3
5. Неретва 0-4
Одлучујуће утакмице за пласман играју се сутра навече.
Парови четвртфинала:
Невесињепутеви – Газпром
ТБ – Браварија САВИЋ
Кафана „Васа Ладачки“ – Кафе ТИНИ
Гачани – Ресторан СТАРИ ДОМ
У Цркви светих Кирила и Методија на Оџаку јутрос је служена света литургија. Након богослужења које је обавио свештеник Драго Зубац, вјерници су приступи светом причешћу. У порти храма припремљена је трпеза љубави.
Према договору Црквеног одбора света литургија на Оџаку служи се у недјељу пред традиционалну светковину на Братачком лугу пошто у овом периоду године у завичај наврати велики број људи који корјене вуку из Оџака, Раста, Залужја, Тртина, Жиљева, Шумића и других села.
Један од њих је и Будимир Настић, пензионисани машински инжењер, који редовно долази из Торонта да обиђе братственике и помогне свети храм. Његова је лична одлука да сваке године цркви на Оџаку донира по 1.000 долара. Настић каже да воли црквене саборе и друге скупове који његују културу и традицију српског народа.
Религиозност и вјерске врлине носи у генима пошто су и његови преци помагали изградњу цркава у Невесињу, посебно православне светиње на Залому.
Храм на Оџаку саграђен је уз велики труд мјештана и добру вољу донатора и прави је примјер народне солидарности. Посебно архитектонско рјешење дало је овој православној светињи још љепши сјај.