-->

МОСТАР: НА УБОРКУ НЕМА ВАТРЕ, АЛИ ИМА ДИМА

25 jun 2026

На пожаришту на депонији Уборак код Мостара јутрос нема ватре, али постоје џепови из којих избија дим, речено је у мостарској Професионалној ватрогасној јединици.

Како је објашњено, дим избија на мјестима на којима је пожар јуче загушиван пијеском и муљем.

Из Ватрогасне јединице наводе да је ријеч о локалитету на којем је јуче избио нови пожар настао паљењем гума на одлагалишту старих аутомобилских гума, непосредно уз депонију комуналног отпада на којој је пожар локализован у уторак, 23. јуна.

На Уборку су ноћас дежурали ватрогасци и полиција, а дим и неугодан мирис и јутрос се осјете на подручју Мостара, али у мањем интензитету него претходних дана.

Градоначелник Мостара Марио Кордић изјавио је јуче да је наређена евакуација становника који живе у близини мостарске депоније.

Он је рекао да је пожар који је избио у уторак увече подметнут и да су у истрагу укључени тужилаштво и полиција.

 

ЈУ Центар за информисање и културу
Радио Невесиње

Kontakt info

Немањића бб,88280 Невесиње
Република Српска

Tel: 059 601 394, Fax: 059 601 455


E-mail: radionevesinje@hotmail.com

ID PDV

Матични број: 01805053
Рј. суда: RU-1-264-00
ИД број : 4401396050004

Žiro Računi

Рачун јавних прихода: 5520060001233609

Врста прихода: 722591

Буџетска организација:0069520