На Међународном такмичењу у повлачењу конопца које је данас одржано у Броду невесињска екипа Српски Соко освојила је сребрну медаљу.
У конкуренцији седам најбољих екипа из Србије и Републике Српске Невесињци су изборили велико финале, након што су у полуфиналу поразили првог фаворита, екипу „Рудар-Таг“ из Угљевика. У борби за побједнички пехар тешкаши Српског Сокола поражени су од снагатора из Свилајнца.
Такмичење је у оквиру Соколских сусрета у Броду организовало Српско соколско друштво „Вучјак“. Главни циљеви манифестације су дружење, размјена искустава и учвршћивање пријатељских и братских веза између спортиста из Србије и Републике Српске.