Nevesinje

ВЕЛЕЖ САВЛАДАО ИЛИЋКУ

У 10. колу Друге лиге РС – исток Вележ је данас у Невесињу савладао Илићку резултатом 2:1. У динамичној утакмици домаћини су створили велики број прилика, али су се нападачи прописно испромашивали.

У првом полувремену играло се отворено са обје стране, а мреже ривала су се по једном затресле. У наставку је Вележ имао потпуну иницијативу, док су гости ријетко долазили у шеснаестерац Зуровца. Гол одлуке постигао је Петковић из пенала. Претходно је повучен у петерцу у гужви након изведеног корнера. Највише аплауза на Градском стадиону добио је млађани Реповић који је поред постигнутог водећег гола, био стална пријетња за Брчаке.

Вележ ће са шесте позиције у наредном колу гостовати петопласираном Фамосу.

Vel Ili 2

 

ВЕЛЕЖ – ИЛИЋКА 2:1 (1:1)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 200. Судија: Бојан Митровић (Бијељина).

Стријелци: 1:0 Реповић у 11, 1:1 Крсмановић у 18, 2:1 Петковић у 63. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић, Петковић, Шиљеговић, Продановић, Стајић, Реповић, Радовић, Милидраг, Иванишевић, Грујичић.

ИЛИЋКА: Горанчић, Бајић, Ристић, Баљак, Павловић, Крсмановић, Арсић, Грубешић, Арсенић, Зимоњић, Крстић.

Vel Ili 3

Vel Ili 4

Vel Ili 5

Vel Ili 6

Vel Ili 7

Vel Ili 9

Vel Ili 8

Поводом Дјечије недјеље данас су представници Црвеног крста из Невесиња посјетили Удружење дјеце и омладине са посебним потребама „Моја нада“. Том приликом су полазницима Дневног центра уручили пригодне поклоне.

Секретар Црвеног крста Бранка Филимоновић наглашава да током Дјечије недјеље традиционално обилазе установе и удружења, а ове године су дружење уприличили у Удружењу „Моја нада“.

̶   Црвени крст кроз различите програмске активности, посебну пажњу посвећује омладини али и најмлађој популацији, Дјечија недјеља је посебна прилика за то  ̶  додаје Филимоновић.

Извршни директор Удружења „Моја нада“ Славица Булут каже да им пуно значе донације и подршка Црвеног крста.

Због обиљежавања хоризонталне сигнализације сутра и у недјељу биће забрањено паркирање и заустављање у Улици Милоша Обилића, саопштено је из Општине Невесиње. Радове ће изводити предузеће „Невесињепутеви“.

Обиљежавањем пјешачких прелаза, уздужних ознака на коловозу, зауставних линија и осталих саобраћајних ознака биће завршен пројекат реконструкције Улице Милоша Обилића.

У Невесињу је данас одржана редовна годишња Скупштина Удружења мултипле склерозе регије источне Херцеговине и обиљежено 18 година од формирања Удружења. Разговарано је о раду удружења у овој години и актуелним проблемима инвалидних лица у Републици Српској. Осим чланова Скупштине састанку су присуствовали и гости из удружења мултипле склерозе регијe Бирач и Сарајевско - романијске регије, те представници локалне власти, јавних установа и удружења.

MS 196

Предсједник Удружења МС Бранимир Таминџија представио је најзначајније пројекте, хуманитарне активности и иницијативе у којима су учествовали чланови Удружења и њихови партнери.

Подсјећајући да у Херцеговини има преко 100 обољелих, а у Републици Српској око 2000, Таминџија је нагласио да је основни циљ Удружења МС да поправи услове живота обољелих и њихово лијечење.

− Током свих ових година давали смо савјете обољелим, помагали у набавци лијекова, дијелили прехрамбене пакете и помагали приликом набавке ортопедских помагала – рекао је Таминџија.

Он је указао да је велики проблем то што цивилне инвалиднине нису обухватиле обољеле од мултипле склерозе, најављујући да ће Удружење заговарати да се то исправи.

Таминџија је истакао добру сарадњу са другим удружењима, локалном управом и међународним организацијама.

MS 192

Предсједник Удружења обољелих од МС регије Бирач Милан Стјепановић оцијенио је да је неколико удружења својим радом успјело да врати углед и поштовање обољелих и да су кроз институције Републике Српске успјели да остваре 80% својих потреба.

– Преостаје још да формирамо савез на нивоу Републике Српске, ријешимо легализацију уља канабиса у медицинске сврхе и да се изборимо за исплату боловања у пуном износу за раднике са мултипле склерозом− рекао је Стјепановић.

MS 193

Новак Милошевић из Билеће више од четврт вијека носи се са тешком болешћу. Каже да је оптимизам најбољи лијек, не само за ову, него и све друге болести. Сматра да су важна ова окупљања обољелих на којима размјењују мишљења и искуства и договарају иницијативе за измјену законске регулативе.

MS 194

Подршку Удружењу МС упутио је начелник општине Миленко Авдаловић исказујући поштовање према људима који се носе са тешком болешћу, а стижу да учествују у пројектима друштвене одговорности и хуманитарним акцијама.

Поводом 18 година постојања предсједник Удружења МС Бранимир Таминџија уручио је захвалнице, плакете и повеље појединцима, установама, институцијама и приватним предузетницима који су на различите начине помагали рад Удружења МС.

 

ЈУ Центар за информисање и културу
Радио Невесиње

Kontakt info

Немањића бб,88280 Невесиње
Република Српска

Tel: 059 601 394, Fax: 059 601 455


E-mail: radionevesinje@hotmail.com

ID PDV

Матични број: 01805053
Рј. суда: RU-1-264-00
ИД број : 4401396050004

Žiro Računi

Рачун јавних прихода: 5520060001233609

Врста прихода: 722591

Буџетска организација:0069520