Nevesinje
Због постављања завршног слоја асфалта у Улици Милоша Обилића у наредна два дана биће измијењен режим саобраћаја у ужем дијелу града, саопштено је из предузећа „Невесињепутеви“. Док трају радови саобраћај у правцу Мостара биће преусмјерен преко Килаваца, путем од бензинске пумпе „Ђерић“, преко Циганске махале до Малте.
Теретна возила, камиони и аутобуси који се крећу за Мостар биће повремено пропуштани Улицом Цара Душана у интервалима када буде затворена за саобраћај из супротног смјера. Контролу саобраћаја вршиће полиција.
Из предузећа „Невесињепутеви“ апелују на возаче да у наредна два дана избјегавају паркирање аутомобила у ужем дијелу града како би што лакше фунционисао привремени режим саобраћаја.
У Спортској дворани „Невесињка“ јуче су одигране утакмице 1.кола Омладинске кошаркашке лиге РС за подручје Херцеговачко-романијске регије. Снаге су одмјерили најмлађи кошаркаши ОКК“Вележ“ из Невесиња и њихови вршњаци из КК“Леотар“ из Требиња.
Невесињци су били бољи у категорији претпионира, док су требињски кадети и пионири били успјешнији.
Резултати: ОКК“ВЕЛЕЖ“- КК“ЛЕОТАР“
Претпионири: 49-35
Пионири: 46-54
Кадети: 52-78
У Херцеговачко – романијској регији такмичи се пет клубова: ОКК ВЕЛЕЖ из Невесиња, КК“ХЕО“ из Билеће, ОКК“Гацко, КК“Леотар“ и ОКК“Леотар“ из Требиња.
Сљедећег викенда невесињски кошаркаши снаге ће одмјерити са вршњацима из КК“Хео“ из Билеће.






У дерби утакмици 4. кола Прве рукометне лиге РС рукометаши Херцеговине вечерас дочекују Приједор. Сусрет у Спортској дворани „Невесињка“ почиње у 18 часова.
Након стартног пораза Невесињци су ухватили залет са двије узастопне побједе и вечерас желе потврду успона форме.
Неће имати лак задатак пошто у госте стиже једна од најбољих екипа Републике Српске која је у новој сезони без пораза. Послије дуже паузе у тим се враћа стамени бек Ковачевић, али ће и даље Херцеговина бити ослабљена изостанцима Чабрила и Бухе који су повријеђени у Брчком.
У прошлој сезони невесињски састав је послије одличне партије славио побједу на домаћем терену против Приједора и такав сценарио прижељкује и у вечерашњој утакмици.
У Градској галерији синоћ је одржано вече поезије и прозе, под називом „Пером и нотама кроз Херцеговину“. Организатор овог културног догађаја била је невесињска пјесникиња Анжелика Николина Кучинар, а покровитељ Општина Невесиње.
Љубитељи писане ријечи имали су прилику да уживају у стиховима и прозним дјелима херцеговачких стваралаца. Наступили су Ратомир Ћук, Момчило Голијанин, Ратомир Мијановић, Шћепан Алексић, Миодраг Хрњез, Милан Никчевић, Новица Телебак, Сретен Видаковић, Зоран Шупић и Радомир Мањак.
Пријатну атмосферу у Градској галерији употпунили су својим наступом ученици и наставници Основне музичке школе „Свети Роман Мелод“, Марија Радовић, Марија Пејичић, Бранка Вукосав, Алекса Тарабановић и Бошко Тепавчевић, као и фрулаш Радивоје Симовић.
На иницијативу пјесника Новице Телебака нови сусрети херцеговачких писаца заказани су за почетак децембра у Требињу.
ТАЊА ИВКОВИЋ