Nevesinje
Поменом погинулим устаницима, полагањем вијенаца и културно- умјетничким програмом данас је на Трусини обиљежено 78 година од Јунског устанка 1941. године када су храбри горштаци, борци за слободу, под командом поручника Крста Ђерића зауставили усташе у њиховом злочиначком походу на српски живаљ у Невесињу.
Свечаност су организовали Општинска борачка организација и Одбор за обиљежавање Јунског устанка.
Код спомен обиљежја часном официру и српским јунацима који су се супроставили усташкој хорди и најезди фашизма служен је помен, а потом су вијенце положиле делегације општина и општинских борачких организација из Невесиња и Берковића, чланови Равногорског покрета отаџбине Српске и потомци и родбина невесињских устаника.
Наглашавајући да су на Трусини прије 78 година поручник краљеве гарде Крсто Ђерић и његова дружина зауставили усташе у њиховом походу на српски живаљ, предсједник предсједништа Општинске борачке организације Милан Шиљеговић подсјетио је да је тај исти јунак само годину дана касније постао жртва комунистичког терора.
−Надамо се да ће ове погубне посљедице братоубилачког рата из прошлости бити поука данашњим генерацијама да остану јединствене− истакао је Шиљеговић.
Предсједник Скупштине општине Невесиње Момчило Вукотић нагласио је да је храбри чин устаника на Трусини значајан догађај, не само за Невесиње, него и читав српски народ.−Српски народ никад није водио освајачке ратиове, него је бранио част, достојанство и вјеру и зато и треба да се увијек подсјећамо на ова историјска мјеста − поручио је Вукотић.
Предсједник Одбора за обиљежавање Јунског устанка Радомир Ђерић изразио је задовољство што је настављена традиција обиљежавања овог важног историјског догађаја. Наглашавајући да је Трусина у свим ослободилачким ратовима поднијела велике жртве, Ђерић је упутио апел локалним и републичким властима да учине напор како би на ово историјско мјесто долазили модерним асфалтним путем.
У културно-умјетничком дијелу програма наступили су народни гуслари Мирослав Шиљеговић и Мирослав Самарџић и Етно група „Свети Димитрије“.
У просторијама Стрељачког клуба „Свети Димитрије“ данас је одржано Општинско такмичење у стрељаштву (дисциплина ваздушна пушка). У четири категорије је наступило 38 такмичара, а они најуспјешнији заслужили су медаље.
Најбољи стријелац на Општинском такмиењу био је Марко Зуровац са погођених 156 кругова.
Организатор такмичења је Стрељачки клуб „Свети Димитрије“, а покровитељи Општина Невесиње и Електропривреда РС.
Сениори:
1.Јово Граховац – 155 кругова
2.Бошко Терзић – 148
3.Предраг Ласица – 135

Јуниори:
1.Марко Зуровац – 156 најбољи стријелац
2.Игор Лазовић- 145
3.Богдан Бјелица – 143

Пионири:
1.Владан Голубовић – 156
2.Данијел Зубац – 132
3.Сава Мањак – 131

Сениорке:
1.Вања Ивковић – 147
2.Јована Лојпур – 131
3.Ања Пашајлић - 115
Васпитачи и полазници Дјечијег вртића "Света Евгенија царица Милица" јуче су уприличили традиционални љетни маскенбал.

Под мотом "Лего коцка и ја", весела поворка прошетала се центром града, а потом упутила у двориште вртића, гдје је услиједила забава.

Дефиле дјеце и њихових васпитача поздравили су бројни суграђани, који су са осмјехом посматрали малишане, док се задовољно и срећно шетају градским улицама.

Директорица Вртића Милена Капор истакла је да је овогодишњи маскенбал на тему "Лего коцка и ја" имао за циљ да пошаље јако важну поруку, како дјеци, тако и њиховим родитељима.
"Живимо у времену када је претјерано кориштење мобилних телефона постао један од највећих проблема с којима се сусрећу многи родитељи. Дјеца почињу да сву своју пажњу усмјеравају на екран, умјесто на реални свијет. Из тог разлога, одлучили смо да овогодишње маске буду лего коцке, направљене од картонских кутија, да дјечију пажњу усмјеримо на игру, машту, креативност, да кажемо "не" мобилним телефонима", поручила је Капорева и додала да је мало играчака с којима се дјеца могу тако дуго играти и које користе за различите активности као што су лего коцке.
"Оне усавршавају покрете руку и шака, развијају машту, а спознаја да једна већа може заузети мјесто више мањих, да се могу груписати, доприноси каснијем разумијевању математике", казала је директорица ове предшколске установе.

Она се уједно захвалила родитељима малишана на пруженој подршци и заказала ново дружење за четвртак, 27. јун, у Дому културе "Небојша Глоговац", када ће бити уприличена завршна приредба за предшколце.
Тања Ивковић
Чланови омладинских селекција ФК „ Вележ“ данас су учествовали на турнирима у Мостару и Никшићу. Наредне седмице Вележови омладинци наступиће на Видовданском турниру у Билећи.
На теренима мостарског Кантаревца одржан је турнир под називом „Млади мост 2019“ за дјечаке рођене 2009. године и млађе. Невесињци су играли одлично и сигли до финала гдје су заустављени од вршњака из мостарског Вележа. Најбољи стријелац турнира био је Милош Савић са четири гола. Наступило је укупно 12 екипа.
Чланови најмлађе Вележове селекције, дјечаци рођени 2011. и млађи, на истом турниру нису успјели да се пласирају у полуфинале.

Дјечаци рођени 2007. и 2008. године учествовали су Међународном турниру у Никшићу „Фудбал ДА, дрога НЕ“. Нису успјели да изборе пласман у полуфинале. Покровитељ овог такмичења које промовише борбу против наркоманије је Фудбалски савез Црне Горе.
