Nevesinje
У Љубињу је јуче одиграно 1. коло Шаховског првенства Старе Херцеговине за пионире.
Чланови Шаховског клуба „Невесиње“ забиљежили су солидне резултате.
У категорији дјеце до осам година, Борис Јонлија и Матија Савић освојили су по четири поена из седам партија. У старијој категорији Филип Ковачевић је укњижио три, а Александар Буха два бода.
Наредно окупљање младих шахиста Херцеговине заказано је за 2. јун у Билећи.

Најављена реконструкција водоводне мреже у улицама Х Херцеговачке бригаде и Милице Човило због неповољних временских прилика одлаже се до даљњег, саопштено је из невесињског „Водовода“. У саопштењу се додаје да ће корисници бити благовремено обавијештени о почетку радова и прекиду водоснабдијевања.
Раније је најаљено да ће док траје реконструкција мреже, бити обезбијеђен алтернативни начин водоснабдијевања за кориснике у Швракину Селу који се водом снабдијевају из градског водовода.
На дневном реду наредне сједнице Скупштине општине Невесиње која је заказана за 23. мај налази се Приједлог закључка о подношењу иницијативе Влади Републике Српске за преусмјеравање новчаних средстава из пројекта „Модеризација регионалног пута Невесиње-Берковићи“ на пројекат „Рехабилитација и изградња дијела магистралног пута који спаја Источну Херцеговину са Коридором 5Ц“.
У образложењу иницијативе која ће бити понуђена одборницима на усвајање наводи се да је магистрални пут Невесиње – Мостар у лошем стању и да је неопходно пронаћи најоптималније рјешење за планирање, пројектовање и изградњу саобраћајнице која би задовољавала техничке норме прописане законом.
Како се наводи у Приједлогу закључка, изградњом пратећих објеката, прије свега тунела, ријешио би се превој Гребак, смањила дужина постојеће дионице и повећала безбједност корисника саобраћајнице.
Додаје се да локална заједница подношењем иницијативе не одустаје од модернизације саобраћајнице Невесиње – Берковићи будући да подржава реализацију пројекта изградње вјетропарка Трусина.
На дневном реду 26. редовне сједнице Општинског парламента је Приједлог одлуке о усвајању регулационог плана „Ново гробље“ и више приједлога одлука о продаји неизграђеног грађевинског земљишта у државној својини путем непосредне погодбе ради обликовања грађевинске честице.
Млади фудбалери Вележа обезбиједили су прва мјеста у двије категорије Омладинске квалитетне лиге Фудбалског савеза РС – група „Херцеговина“. Млађи пионири су јуче савладали Сутјеску 2:0 и коло прије краја потврдили чело табеле.
Кадети су раније изборили прво мјесто међу својим вршњацима. Пионирска селекција ће такмичење завршити на петом мјесту, без обзира на резултате посљедњег кола.
ВЕЛЕЖ – СУТЈЕСКА 2:0
Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 40. Судија: Срђан Мишељић (Невесиње). Стријелци: 1:0 Ратковић, 2:0 Шиповац.
ВЕЛЕЖ: Јамина, Милошевић, Зубац (Телебак), Ратковић, Пејичић, Шиповац, Шиљеговић.
СУТЈЕСКА: Ружић, Матовић, Обреновић, Гвозден, Драгичевић, Гаговић, Вујадин, Чанчар, Милутиновић.
Млађи пионири:
1. Вележ 27
2. Леотар 26
3. Сутјеска 15
4. Херцеговац 11
5.Стакорина 0
6. Младост 0
Кадети:
1. Вележ 16
2. Стакорина 10
3. Младост 2