Nevesinje
У 26. колу Друге лиге РС – исток фудбалери Вележа поражени су јуче на Градском стадиону од Пролетера резултатом 2:1.
Блиједо издање невесињске екипе искористили су мотивисани гости из Дворова и освојили важне бодове за опстанак.
У наредном колу Вележ гостује у Бродцу, а потом дочекује лидера Јединство из Брчког.
ВЕЛЕЖ – ПРОЛЕТЕР 1:2 (0:1)
Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 50. Судија: Милан Тадић (Пале). Стријелци: 0:1 Црквењаш у 29, 1:1 Петковић у 68, 1:2 Богдановић у 90. минуту.
ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић (Реповић), Петковић, Сикимић, Продановић, Томичић (Мркајић), Ковачевић, Милидраг, О. Иванишевић, Д. Иванишевић, Грујичић.
ПРОЛЕТЕР: Симојловић, Госпавић, Јањић, Црквењаш, Максимовић, Богдановић, Симеуновић, Секулић, Бореновић, Мркајић, Ивановић.
ТАБЕЛА
1. Јединство (БЧ) 68
2. Леотар 66
3. Гласинац 38
4. Вележ 37
5. Дрина ХЕ 34
6. Јединство (БР) 34
7. Илићка 33
8. Фамос 30
9. Младост (Г) 29
10. Будућност 28
11. Младост (Р) 28
12. Пролетер 26
13. Стакорина 26
14. Братство 22
15. Губер 21
Најављена реконструкција водоводне мреже у улицама Х Херцеговачке бригаде и Милице Човило одлаже се до 20. маја, саопштено је из невесињског „Водовода“. Из овог јавног предузећа су образложили да се почетак радова одлаже за седам дана због неповољних временских прилика.
Раније је најаљено да ће док траје реконструкција мреже, бити обезбијеђен алтернативни начин водоснабдијевања за кориснике у Швракину Селу који се водом снабдијевају из градског водовода.
Радио Невесиње данас прославља рођендан. Током 27 година рада овај електронски медиј постао је истински јавни сервис грађана са квалитетним информативним и маркетиншким услугама. Носилац је дозволе за земаљско емитовање програма од стране Регулаторне агенције за комуникације БиХ. Емитује програм на ултра кратким таласима фреквенције 96,3 мегахерца.
Радио Невесиње се први пут огласио 13. маја 1992. године.Током рата група ентузијаста је са аматерском техником у простору потпуно неусловном за радио дифузију успјела је да направи респектабилну радио станицу која је врло брзо добила повјерење слушалаца свих узраста.

Већ током првих година емитовања програма информативне и забавне емисије Радио Невесиња награђене су на радијским фестивалима Републике Српске. Поред редовних програмских обавеза Радио Невесиње се често налазио у улози организатора разних спортских, културних и музичких догађаја. Велики број квалитетних новинара прошао је кроз ову радијску кућу и у њој оставио свој траг. Свака генерација која је учествовала у креирању програма уводила је неке новине и унапређивала програм, све уз помоћ старијих и искуснијих колега. У овом радију поникли су дописници најзначајнијих штампаних и електронских медија у региону. Радио Невесиње је прије неколико година трансформисан у Јавну установу “Центар за информисање и културу” са широким спектром дјелатности. Газдује и Градском галеријом у којој се приређују изложбе, концерти, промоције књига и други културни догађаји.
Интернет портал Радио Невесиња посљедњих година постао је омиљено састајалиште Невесињаца са свих свјетских мердијана. Само у прошлој години сајт је имао преко 1,2 милиона посјета.
Радио Невесиње је у протеклих 27 година био хроничар најзначајнијих дешавања у општини и региону дајући неизбрисив допринос језичкој култури и образовању уопште.
Поводом 27 година рада Радио Невесиње је данас емитовао специјални програм са архивским прилозима насталим прије више од двије деценије.

Црква светог великомученика кнеза Лазара и свих мученика косовских у Батковићима данас је обиљежила празник Светог Василија Острошког и Тврдошког.

Свету литургију служио је свештеник Драго Зубац. Након литије обављен је обред ломљења славског колача, након чега су услиједиле здравице домаћина и гостију.
Честистајући празник Зубац је вјерницима пожелио да молитва светом Василију буде свима на здравље и радост.
– Данас на овај дивни празник, сабра нас благослов Духа светог, да се помолимо Творцу и светом Василију Острошком и да му узнесемо молитве – рекао је Зубац.

Домаћин Саво Ковач у својој здравици пожелио је добро здравље и напредак, и да свако наредно окупљање буде на радост свима.
Наздрављајући присутнима Томо Станковић рекао је да га радује што сваке године види све већи број дјеце који се окупљају око овог светог храма, и поручио је млађим генерацијама да његују наше обичаје и традицију.
Наредно саборовање у Батковићима је на Видовдан, када црква Лазарица прославља крсну славу.











Верица Чупковић