Nevesinje
Црква Светог Василија Тврдошког и Острошког и невесињска Болница обиљежили су данас крсну славу. Свету литургију служио је свештеник Младен Чалија.
Послије свечане литије, у присуству вјерника, радника здравствених установа и гостију обављен је обред ломљења славског колача. Одржан је и помен главном ктитору Нове болнице и цркве Михајлу Лабалу и погинулим борцима из протеклог рата чија су имена уписана у крипти храма.
У пригодној бесједи свештеник Младен Чалија пожелио да молитвено заступништво Светог Василија увијек буде на помоћи љекарима и пацијентима.
Он је позвао окупљене вјернике да се угледају на светитеља и његову жељу да живот посвети Богу и чињењу добрих дјела. Истакао је и доброчинство великог хуманисте Михајла Лабала који је своје материјално богатство одлучио да подијели са народом.
Славу храма и невесињске Болнице уз пригодне здравице честитали су начелник општине Миленко Авдаловић, замјеник директора Болнице Зорица Будалић, доктор Радослав Вуковић и одборник у Општинском парламенту Јован Васиљевић.
Славски обред обављен је и у Болници Невесиње.
У оквиру Малих олимпијских игара РС у Требињу је данас одржано финално републичко такмичење у атлетици за основце и средњошколце.
Ученица деветог разреда Основне школе „Ристо Пророковић“ Миранда Васиљевић постала је републички првак у бацању кугле. Њен најбољи хитац износио је 10,29 м. Саша Ђурасовић је са хицем 12,90 заузео треће мјесто.
Невесињски средњошколци су били близу медаља. Михаела Ковачевић је имала пети резултат у бацању кугле, а Дадо Матрак је био шести у скоку у даљ.
На Стадиону „Полице“ у Требињу око 160 школараца из шест регија Републике Српске такмичило се у четири атлетске дисциплине.


Ученица осмог разреда Основне школе „Ристо Пророковић“ Елена Голијанин данас је постала републички првак из физике.
Вриједној невесињској основки и њеном наставнику Ђорђу Бештићу признања су уручили представници Републичког педагошког завода.

На завршном такмичењу одржаном у Бањалуци учествовало је 16 ученика из свих крајева Републике Српске који су пласман изборили преко регионалних надметања. Идентичан број бодова освојио је и Спасоје Кукурић из Требиња, тако да је Херцеговачка регија добила двоструко признање.
Након прошлогодишњег првог мјеста на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе и овогодишњег трећег мјеста на Републичком такмичењу из математике Елена Голијанин је показала широко знање и из трећег наставног предмета.
Иако је пред Еленом још једна година друговања са основном школом већ сада се може уврстити у круг најуспјешнијих ученика који су наставу похађали у ОШ „Ристо Пророковић“.
Удружење родитеља дјеце и омладине са посебним потребама „Моја нада“ обиљежило је данас крсну славу Светог Василија Острошког. Славски обред у Дневном центру обавио је свештеник Младен Чалија. Резању славског колача присуствовали су представници локалне управе, директори јавних установа и други гости.
Свештеник Младен Чалија изразио је наду да ће чудесна моћ Светог Василија увијек бити на помоћи овом удружењу које за свој труд заслужује Божији благослов. У име локалне управе славу су честитали предсједеник Општинског парламента Момчило Вукотић и замјеник начелника Милутин Самарџић.
Директор Удружења „Моја нада“ Славица Булут пожељела је родитељима и полазницима Дневног центра да превазиђу тешкоће кроз које пролазе.
–Надам се да ће уз помоћ добрих људи ово удружење наставити да успјешно проводи своју хуману мисију – истакла је Булут.
Полазници Дневног центра су за госте припремили пригодан културни програм. Радост празника подијелили су са чланицама Етно групе „Свети Димитрије“ и бившим ученицима Музичке школе „Свети Роман Мелод“.