Nevesinje
У оквиру Невесињске олимпијаде данас је у просторијама Клуба РВИ „Свети Димитрије“ одржано појединачно такмичење у гађању ваздушном пушком. Ова дисциплина се по пети пут нашла на програму Олимпијаде, а учествовало је 36 такмичара.
Такмичење је одржано у конкуренцијама пионира, јуниора, сениора и сениорки.

У конкуренцији пионира најбољи је био Владан Голубовић , међу јуниорима прво мјесто је освојио Игор Лазовић, у конкуренцији сениора најбољи резултат је имао Бошко Терзић, док је међу сениоркама најбоља била Кристина Гудељ.
За освојена прва три мјеста такмичарима су додјељене медаље, дипломе и новчане награде.
Судијски посао успјешно су обавили Миљан Зубац и Миљан Таминџија из Стрељачког клуба РВИ „Свети Димитрије“.

РЕЗУЛТАТИ:
ПИОНИРИ:
- Владан Голубовић – Невесиње
- Марко Зуровац - Невесиње
- Сава Мањак - Невесиње

ЈУНИОРИ:
- Игор Лазовић - Невесиње
- Стефан Ашкрабић - Гацко
- Иван Слијепчевић - Гацкo

СЕНИОРИ:
- Бошко Терзић - Невесиње
- Јово Граховац - Невесиње
- Драган Шиљеговић - Невесиње

СЕНИОРКЕ:
- Кристина Гудељ - Невесиње
- Вања Ивковић - Невесиње
- Милица Вучинић - Невесиње





У просторијама Друштвеног центра данас је одржан састанак представника Одсјека за инспекцијске послове са власницима месара на подручју општине Невесиње, с циљем рјешавања проблема непрописног одлагања отпада животињског поријекла.
Наиме, мјештани насеља Килавци су прије неколико дана путем друштвених мрежа информисали комуналне инспекторе да се насељем шири непријатан мирис отпада животињског поријекла, који је одложен у контејнер за одлагање кућног отпада. Комунална полиција одмах је предузела све потребне радње како се овако нешто не би поновило.
Комунални инспектор Милован Цвијетић поновио је власницима месара да су дужни да отпатке депонују у црне најлон вреће, које не смију одлагати у контејнере. Цвијетић је, такође, рекао да ће мјесто закопавања конфиската одређивати санитарна и ветеринарска инспекција.
Ветеринарски инспектор Небојша Бјелица рекао је да се дуго времена нису сусретали са овом врстом проблема и истакао да власници месара због оваквих пропуста могу бити и новчано кажњени. Апеловао је на грађане да су дужни обавијестити санитарног или ветеринарског инспектора уколико примјете да угинули леш у насељу није прописно закопан.
Шеф Одсјека за инспекцијске послове Сандра Ковачевић захвалила се суграђанима што су их обавјестили о овом проблему.
„Одсјек за инспекцијске и послове комуналне полиције је искључиво у служби грађана и наша обавеза је да им будемо на услузи“, истакла је Ковачевићева и поручила да грађани и убудуће могу пријавити све проблеме путем Е-патроле.
Присутни власници месара негирали су било какву одговорност везану за непрописно одлагање отпада животињског поријекла.
Данашњи састанак био је прилика да власници инспекцијској служби изнесу проблеме с којима се сусрећу у свакодневном раду.
Тања Ивковић
Побједник овогодишње Лиге мјесних заједница која је играна у оквиру Невесињске олимпијаде је Кифино Село. У финалу које је одиграно вечерас Кифино Село је савладало екипу Килаваца са 4:0 и заслужило побједнички пехар и велики прелазни пехар
На Спортским теренима Килавци владала је права спортска атмосфера. Изостала је резултатска неизвјесност, али то није умањило драж утакмице.
За најбољег играча турнира проглашен је Душан Шаренац из побједничке екипе. Најефикаснији стријелац је Драган Савић са пет голова, а за најбољег голмана изабран је Милорад Глоговац из екипе Килаваца.
КИФИНО СЕЛО Рест. Дреновик – КИЛАВЦИ 4:0 (3:0)
Спортски терени на Килавцима.Гледалаца: 600. Судије: Килибарда, Зуровац. Стријелци: 1:0 Савић, 2:0 Шаренац, 3:0 Савић, 4:0 Савић.
КИФИНО СЕЛО: Ћабак, М. Самарџић, Л. Самарџић, Савић, Б. Граховац, С. Граховац, Шаренац, Рашовић, Радојичић, Ба. Граховац.
КИЛАВЦИ: Глоговац, Бакоч, Радовановић, Авдаловић, Кљакић, Вуковић, Л. Рашовић, Д. Рашовић, Пејичић, Вуковић.
У оквиру Невесињске олимпијаде синоћ је Етно група „Симонида“ одржала концерт у порти Саборног храма.
На радост многобројне публике смјењивале су се духовне хорске композиције, етно и родољубиве пјесме, као и обраде поп и рок пјесама.
Овај састав окупила је љубав према музици и жеља да традиционалну музику сачувају од заборава, али и приближе уху данашње публике.
Група је настала из Црквеног хора, као жеља дјевојака да пјевају изворну српску пјесму.
Вођа групе, професорица Јелена Килибарда, појаснила је да је прва нумера коју су отпјевали била средњовјековна пјесма „Краљ Милутин и краљица Симонида“.
- Вођени тим трагом име Симонида се издвојило као прави избор, а Црквени хор носи име Свети краљ Милутин – рекла је Килибарда.
Концерт је био хуманитарног карактера, а прикупљена средства биће уручена Удружењу дјеце и омладине са посебним потебама „Моја нада“ у Невесињу.
Подршку дјевојкама у њиховом наступу пружиле су Делије, које су право са трибина гдје је одржана утакмица Црвена Звезда – Вележ, дошли да заједно запјевају и дају посебан печат овој вечери.












ВЕРИЦА ЧУПКОВИЋ