Nevesinje
Одбојкашице Зеленгоре из Калиновика побједнице су Олимпијског турнира у Невесињу. Оне су у финалу савладале домаћи Вележ резултатом 3:0 (25:23, 25:12, 25:19) и тако поновиле прошлогодишњи успјех.
У утакмици за треће мјесто Леотар је савладао Гацко.
За најбољу играчицу турнира проглашена је Јелена Комленовић из екипе Зеленгоре.
















Екипа „Мајстори за пиво“ из Источног Сарајева освојила је турнир у бакету који је игран у оквиру Невесињске олимпијаде. Сарајлије су вечерас у финалу савладале прошлогодишњег побједника „Стари дом“ из Билеће резултатом 21:20 и заслужиле побједнички пехар и новчану награду од 700 КМ.
У шутирању тројки побиједио је Петар Радовановић из Невесиња.
Баскет турнир на Спортским теренима Килавци одвијао се у конкуренцији 10 екипа.


У финалу овогодишње Лиге мјесних заједница играће Килавци и Кифино Село. Утакмица за побједнички пехар на програму је у сриједу, 8. августа са почетком у 20 часова.
Килавци су вечерас у полуфиналу савладали прошлогодишњег побједника Гвозд резултатом 4:1, а Кифино Село је поразило Зови До резултатом 3:1.
За побједничку екипу је обезбијеђена новчана награда од 600 КМ, велики прелазни пехар и пехар у трајно власништво. Пехари ће бити додијељени најбољем играчу, голману и стријелцу олимпијског турнира.
Само неколико часова остао је до великог фудбалског спектакла у Невесињу. У колијевку витештва стиже Црвена Звезда са 24 играча, све саме фудбалске легенде. На терену Градског стадиона у Невесињу вечерас од 18 часова све ће врвити од фудбалских асова. Предводиће их Пижон, Караси, Шестић, Савић, Аћимовић, Боровница и други ветерани најтрофејнијег српског клуба чије су мајсторије заувијек остале у сјећању истинских љубитеља фудбала.
У Невесиње стижу и Тинтор, Живковић, Бурсаћ, Стојановић, Рајевац, Милосављевић, Николић, Бабић, Васиљевић, Зорић, Дујковић, Ристић, Марковић, Крњешевац, Кантар, Дабић, Гукић, Живковић и Остојић.
Подсјећамо, сусрет ветерана Вележа и Звезде има хуманитарни предзнак пошто је приход од улазница намијењен за изградњу спортског терена у Пребиловцима.
Спортски директор Вележа Томислав Стајић каже да невесињски клуб има велику част да угости фудбалске великане из Београда. Према његовим ријечима, продаја улазница одлично иде и све су прилике да ће Градски стадион бити преплављен вјерним навијачима Звезде и Вележа.
Стајић наглашава да је сусрет ветерана два клуба посебан из више разлога.
−Утакмица има хуманитарни карактер, игра се у оквиру Невесињске олимпијаде, манифестације са најдужом традицијом у Херцеговини, и што је најважније биће испуњена вишедеценијска жеља навијача Звезде у Невесињу да у свом граду угосте легенде којима су се толико дивили− истиче Стајић.
Управа Вележа позива све бивше играче да дођу на ову фудбалску приредбу и тако покажу нераскидиву везу спортских пријатеља.