Nevesinje
Парастосом погинулим борцима, полагањем цвијећа и дружењем бивших сабораца данас jе у Невесињу обиљежен Дан Невесињске бригаде. Ова војна формација формирана прије 26 године током рата стекла велики углед и била гарант слободе и опстанка српског народа у Херцеговини.

У Цркви Светог Василија Острошког служен је помен за све погинуле борце у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату. Делегације Борачке организације РС, општинских борачких организација из Херцеговине, општина Невесиње и Источни Мостар, Општинске организације несталих, Ратних ветерана и Удружења „Насљеђе“ положиле су цвијеће код Централног спомен обиљежја бораца Херцеговине на Гвозду. Вијенци су положени и код Споменика слободе на Градском тргу.

У Спомен соби упаљене су свијеће и још једном одата почаст погинулим борцима.

Начелник општине Миленко Авдаловић рекао је да је датум оснивања Невесињске бригаде веома важан у историји Невесиња и Херцеговине и да је много утицао на живот генерација рођених у рату и након рата.
− Од 16. јуна 1992. године до краја рата бригада је држала врата Херцеговине широка 98 километара, одупрла се бројним искушењима и извојевала војничке битке − истакао је Авдаловић.
Он је пренио поздраве легендарног команданта Новице Гушића који је саборцима честитао Дан бригаде.

У кратком подсјећању на ратне деведесете бивши командант Невесињске бригаде пуковник Ранко Продановић нагласио је да је ова војна формација имала славан ратни пут и да током рата није изгубила ниједан педаљ своје територије.
Продановић је нагласио да је минули рат изнијела младост о чему најбоље свједочи Невесињска бригада која је била једна од најмлађих оперативних јединица у саставу Војске РС.
Он је додао да су храбри борци ове јединице учествовали у највећим биткама за одбрану РС .
− Морамо бити поносни на наше борце који су показали чојство и јунаштво и срећни јер смо створили Републику Српску − закључио је Продановић.

На часном и херојском путу погинуло је 476 припадника Невесињске бригаде и преко хиљаду је рањено. За ратне и војничке заслуге ова војна формација је прва у Републици Српској одликована највишим војничким признањем – Орденом Немањића, а општина Невесиње добила је „Орден Републике Српске“ – највеће републичко признање које се додјељује за изузетне заслуге према држави, као симбол борбе за част и слободу.

У организацији Општинске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Невесиње данас је обиљежено 26 године од почетка страдања Срба у долини Неретве
Обиљежавање Дана несталих почело је симболичним бацањем цвијећа у ријеку Буну код Мостара. На овом локалитету јуна 1992. године нестало је 18 српских бораца чиме је почео егзодус српског народа из Мостара и околине.
У Цркви свете Тројице у Бјелушинама служен је парастос погинулим борцима и цивилима, а након тога је обиљежавање Дана несталих настављено у Невесињу. Код Спомен костурнице на Гвозду вијенце су положили представници Републичке, Сарајевско-романијске и Општинске организације несталих, општине Невесиње, Градске управе Требиње, Ратних ветерана и Удружења „Насљеђе“. Цвијеће је положено и код Споменика слободе на Градском тргу.
У Спомен соби су упаљене свијеће и још једном одата почаст страдалим борцима и цивилима.
Предсједник Општинске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Невесиње Аљонка Џелетовић подсјетила је да је у протеклом рату на подручју Херцеговине нестала 431 особа српске националности и да је још увијек непозната судбина 85 лица.
–И послије 26 године од страшног злочина над Србима починиоци су остали недоступни правди – упозорила је Џелетовић, додајући да опструкције врше они који су по закону дужни да траже нестали, али и они који би требало да санкционишу злочинце.
Џелетовић је нагласила да све док не дође до потпуне истине не може бити трајног смираја великомученика привремено настањених у Спомен костурници.
Начелник општине Невесиње Миленко Авдаловић изразио је саосјећање са породицама које траже своје најмилије изражавајући наду да ће ти недужно страдали људи макар бити достојно сахрањени.
ОПШТИНА НЕВЕСИЊЕ
ОПШТИНСКА ИЗБОРНА КОМИСИЈА
О Б А В Ј Е Ш Т Е Њ Е
за редовне бираче
Обавјештавају се грађани општине Невесиње да је Централна изборна Комисија БиХ доставила Општинској изборној комисији Привремени извод из Централног бирачког списка за Опште изборе који ће се одржати 7. октобра.
У Привремени извод из Централног бирачког списка, који се налази у Центру за бирачки списак (зграда општине Невесиње), грађани могу извршити увид сваким радним даном од 10 до 14 часова.
Бирачи који уоче неправилности и погрешне податке у Привременом изводу из бирачког списка имају право да захтјевају исправку. Захтјев се подноси органу надлежном за вођење података чија се исправка захтијева.
Само промјене података које буду извршене до 23.08.2018. године, односно до датума закључивања Централног бирачког списка, биће евидентиране у коначном Бирачком списку за предстојеће Опште изборе.
Општинска изборна комисија посебно позива бираче који су имали било каквих проблема при остваривању бирачког права на прошлим изборима да обавезно посјете Центар за бирачки списак
Привремени извод из Централног бирачког списка постављен је и на званичну интернет страницу општине Невесиње на адреси www.opstinanevesinje.rs.ba
Ученица седмог разреда Основне школе „Ристо Пророковић“ Елена Голијанин побједница Републичког такмичења из Српског језика и језичке културе и њен наставник Миодраг Глоговац присуствовали су јуче у Бањалуци свечаностима које је Влада Републике Српске организовала за најуспјешније ученике основних и средњих школа. Невесињски основци су током школске године имали низ успјеха на различитим нивоима такмичења, а круна ових резултата је Еленин тријумф на Републичком такмичењу. Након уручења признања, честитке ученицима упутили су предсједица Владе РС Жељка Цвијановић, министар просвјете и културе Дане Малешевић и министрица породице, омладине и спорта Јасмина Давидовић.
У част побједника уприличен је свечани програм и концерт „Побједници за побједнике", као и заједничко фотографисање испред зграде Владе Републике Српске.