Nevesinje
Фудбалери Вележа сутра (субота) започињу нову сезону у Другој лиги Републике Српске - исток. Гост у Невесињу у 1. колу биће Гласинац из Сокоца.Сусрет на Градском стадиону почиње у 18 часова.
Невесињци ће стартовати против ривала који заслужује респект, али су ипак као императив зацртали три бода.
Вележ је задржао играче из протекле сезоне када је заузео четврту позицију и управа клуба сматра да су у новом циклусу кадри изборити и бољи пласман.
Тренер Мијат Мишељић најављује офанзивну игру својих изабраника. Жели да његова екипа убиљежи стартну побједу и тако почасти невесињске љубитеље фудбала у олимпијској седмици.
Кадетска репрезентација Србије успјешно је стартовала на Европском првенству које је данас почело у Удинама. Орлићи су убједљиво савладали Грчку 77:55, а најзаслужнији за побједу био је Невесињац Никола Радовановић који је постигао 26 поена.
Србија сутра у Д групи игра са Француском.
СРБИЈА У16: Ђуришић 6, Радовановић 26, Бошковић 4, Милијашевић 14, Стефановић 4, Марковић, Шарановић 4, Петровић 3, Белић 8, Бранковић 6, Обрадовић, Дабовић 2.

Црква на Сељанима прославиће сутра крсну славу – Светог великомученика и исцјелитеља Пантелејмона.
Света литургија почиње у 9 часова, а потом ће вјерници приступити светој тајни причешћа. Након литије биће обављен обред ломљења славског колача.
На православном гробљу у Сељанима мјештани овога краја започели су изградњу храма у јесен 2006. године. Радови су трајали непуне двије године, да би на Дан светог великомученика Пантелејмона 9. августа 2008. градња завршена и храм освећен.
У оквиру Невесињске олимпијаде синоћ је на платоу код Градске пијаце одржана Мала олимпијада коју је организовао Дјечији вртић „ Света Евгенија Царица Милица“.
Учесници олимпијаде су били предшколци који се лагано спремају за полазак у први разред. Малишани су се такмичили у шест дисциплина: сади-вади, коцке и корпе, трка са јајетом у кашици, обарање флаша, плес са балонима, трчање у џаку и потезање конопца.

Директорица вртића Милена Капор каже да је Мала олимпијада организована по други пут, те да ове године има мало измјена у дисциплинама, али да су се дјеца добро снашла, и да ће се трудити да овај скуп игре и радости постане пракса сваке године.
На крају такмичења услиједила је додјела диплома и слатких пакетића које је обезбједио Маркет Тропик, као и сликање са маскотом Ером.

ЗОРИЦА РЕПОВИЋ