Nevesinje
Данас је почело постављање 1400 метара новог асфалта у Топлој улици и на локалној саобраћајници према Биограду Општина Невесиње је за овај пројекат издвојила 160.000 КМ буџетских средстава, а радове изводи предузеће „ХП инвестинг“.
Начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Слободан Шиљеговић каже да је урађено и 200 метара оборинске канализације затвореног типа која је прикључена на постојећи оборински систем општине. Он је оцијенио да реконструисана саобраћајница има велики значај за становнике Удрежња и Биограда и мјештане настањене у Топлој улици и Горњим Брежинама
Саобраћајница је била у лошем стању и захтијевала је темељну санацију.


У Улици Милоша Обилића, од кружног тока до раскрснице са Устаничком улицом, данас је почело постављање битоносивог слоја асфалта. Након тога биће уграђен и хабајући слој, саопштено је из општинског Одјељења за привреду и друштвене дјелатности. Инвеститор је Јавно предузеће „Путеви Републике Српске“, а радове изводе „Невесињепутеви“. Завршетак радова очекује се средином септембра.
Општина Невесиње и ЈП „Водовод“ су претходно урадили комплетну реконструкцију водоводне мреже у овој улици.


Рукометаши Херцеговине, након љетње паузе, кренули су са припремама за нову сезону. Прозивка и први тренинг одрађени су на Градском стадиону.
Чланови управе и тренери Ивановић и Гушић су поздравили играче који конкуришу за први тим. На окупу је остала комплетна екипа из прошле сезоне. Нови члан клуба је десно крило Марко Амбулија.
Управа клуба је у интезивним преговорима са још неколико играча тако да се наредних дана могу очекивати и појачања. Циљ клуба у наредној сезони је борба за наслов шампиона Републике Српске и пласман у Премијер Лигу БиХ.
Прва фаза припрема биће одрађена на стадиону ФК „Вележ“ и у Спортској дворани „Невесињка“, након чега екипу очекује неколико пријатељских мечева.

У болничкој Служби за трансфузију у Невесињу јуче су крв даривали чланови Борачке организације из Билеће.
Овом приликом, Билећани су истакли да су хуманом гесту приступили са жељом да и данас, као у ратним данима, буду уз своје пријатеље Невесињце.
„Кроз акцију добровољног даривања крви желимо да помогнемо пацијентима који се лијече у невесињској болници, о којој смо чили само ријечи хвале“, истакли су из билећке Борачке организације и најавили да ће, већ, у новембру, у оквиру обиљежавања митровданских свечаности, организовати нову акцију.
Трансфузиолог Максим Брењо захвалио се јучерашњим добровољним даваоцима крви. Према његовим ријечима, Болница располаже са довољним залихама драгоцјене течности, што постижу свакодневним радом и промоцијом добровољног давалаштва.



ТАЊА ИВКОВИЋ