Nevesinje
На 22. Фестивалу младих гуслара до седамнаест година, који се одржава у оквиру 144. Невесињске олимпијаде, прошлогодишњи успјех поновио је Митар Вишњић из ГД „Војвода Недељко Видаковић“ из Требиња. Друго и треће мјесто заузели су такмичари из ГД „Филип Вишњић“ из Источног Новог Сарајева, Лазар Ждрале и Никола Матовић.

Митар Вишњић је истакао да је љубав према овом древном инструменту наслиједио од стрица Мића, а прве гусле купио му је дјед.
– Припремао сам се за ово такмичење неколико мјесеци, осјећај је фантастичан, а Невесињци су се још једном показали као најбољи домаћини – нагласио је Вишњић.
Побједник у екипном такмичењу је ГД „Старина Новак“ из Пала, друго мјесто припало ГД „Војвода Недељко Видаковић“ из Требиња, а треће ГД „Филип Вишњић“ из Источног Новог Сарајева.


У такмичарском дијелу програма публици се представило 14 младих гуслара из Требиња, Пала, Вишеграда и Источног Сарајева.
Седам првопласираних гуслара са овог такмичења учествоваће на Савезном првенству младих гуслара које се у септембру одржава у Источном Новом Сарајеву.
У име Општине Невесиње, чуварима српске традиције и културе, добродошлицу је пожелио начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Синиша Братић, истичући да је ово традиционална манифестација која чува српску епску пјесму.
Публика је са одушевљењем позравила младу Паљанку Љубицу Цветковић, која други пут наступа на овом Фестивалу, као и осмогодишњег Дејана Милићевића из Билеће.
Пехаре, медаље и новчане награде овогодишњим побједницима уручили су предсједник Савеза гуслара РС Срђан Трифковић, начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности општине Невесиње Синиша Братић и предсједник ГД„ Невесињска пушка“ из Невесиња Мирослав Шиљеговић.
У ревијалном дијелу програма наступила је Етно група „Симонида“ и гуслар Срђан Трифковић.
Уводном бесједом и многим занимљивостима, програм је у свом стилу водио Миливоје Бештић.
Организатори овог такмичења су Савез гуслара РС, Гусларско друшво „Невесињска пушка“ из Невесиња и Општина Невесиње.
Било је ово лијепо вече гдје су љубитељи гусала имали прилику да чују младе чуваре традиције, који кроз звуке гусала чувају наше епске пјесме и културну баштину.


Верица Чупковић Авдаловић
На спортским теренима на Килавцима синоћ је завршен тениски олимпијски турнир.

Посјетиоци су имали прилику да уживају у финалним сусретима јуниора и сениора. Овогодишњи апсолутни побједник тениског турнира је Филип Глоговац. Он је у категорији јуниора савладао Стефана Костића резултатом 2:0 у сетовима, а исти резултат је остварио и у сусрету са Марком Гамбелићем у категорији сениора.

Филип Глоговац познат је од раније невесињској публици. Био је побједник турнира у конкуренцији јуниора 2016. и 2017. године.
Тања Ивковић
У оквиру невесињске олимпијаде синоћ је у Дому културе „“Небојиша Глоговац“ приређено дружење за дјецу под називом „Вече магије“.
Организатор представе је Општина Невесиње, а дјецу је забављао илузиониста и мађаионичар Кенан Имамовић из Кисељака, један од ријетких на нашим просторима који се професионално бави овим послом.

Захтјевни и забавни трикови, помагање мађионичару у самом извођењу перформанса, одушевило је и оставило дјецу без даха који су све пажљиво гледали пуних сат времена.
ЗОРИЦА РЕПОВИЋ
Побједник турнира у рукомету за жене који је данас одржан у оквиру Невесињске олимпијаде је ЖРК „Требјеса“ из Никшића. Црногорке су у финалној утакмици савладале невесињски ЖРК“ Херцеговина резултатом 22:1о. У утакмици за треће мјесто ЖРК“Локомотива савладала је ЖРК“Леотар“ из Требиња резултатом 22:15.
Одигране су и ревијалне утакмице за млађе пионирке, а поново су најбоље биле рукометашице из Никшића. Други резултат постигла је домаћа екипа, док су треће биле малене рукометашице из Требиња.
Турнир је био хуманитарног карактера, слатки пакетићи уручени су удружењу које окупља дјецу и омладину са посебним потребама“Моја нада“.



