Nevesinje
Поводом обиљежавања Дана Невесињске бригаде и Крсне славе Војске Републике Српске, Општинска борачка организација Невесиње организовала је данас акцију добровољног давања крви. Драгоцјену течност у Служби за трансфузијску медицину Болнице Невесиње даровали су бивши припадници Невесињске и Друге лаке бригаде и чланови Соколског друштва „Невесињска пушка“.

Предсједник Општинске борачке организације Синиша Шиповац нагласио је да је акција организована као израз захвалности према невесињској Болници која је у рату била ослонац народа и војске.
- Жељели смо и да укажемо на значај добровољног давалаштва у миру и дамо подсрек нашим потомцима и свим младим људима у хуманим активностима - истакао је Шиповац.





Зорица Реповић
Невесињска олимпијада одржаће се од 4. до 11. августа, одлучено је данас на састанку Организационог одбора ове спортско-културне и туристичке манифестације. Организатори су потврдили да спортски програм и наградни фонд остају на прошлогодишњем нивоу.
Спортисти из земље и региона имаће прилику да се огледају у преко 40 дисциплина, а они најбољи освојиће медаље и вриједне новчане награде. Укупан новчани наградни фонд износиће око 35.000 КМ при чему је приближно половина ове суме резервисана за побједнике три галоперске трке које се више од једног вијека одржавају на Братачком лугу.
На данашњем састанку одлучено је и да Атлетски митинг буде одржан у недјељу 4.августа, Сајам прехрамбених производа и ручних радиности у суботу, 10.августа када ће бити уприличено и свечано отварање Олимпијаде.
Поред тога ову манифестацију прати низ других културних и туристичких садржаја као што су фестивал младих гуслара, изложбе слика и олимпијски квиз што ову августовску светковину чини препознатљивом у региону.
Централни догађај 144. Невесињске олимпијаде са коњским тркама и традиционалним и витешким дисциплинама биће одржан у недјељу 11. августа на Братачком лугу.
Удружење Невесињаца у Београду и ове године ће наградном екскурзијом почастити најбоље ученике Основне школе „Ристо Пророковић“ из Невесиња.
За разлику од претходних година, у организацију овог путовања укључило се Завичајно удружење „Херцеговина“ из Суботице и Удружење Срба Херцеговаца и пријатеља у Србији из Новог Сада.
На наградно путовање у трајању од 12. до 16. јуна одлазе ученици који су завршили основну школу и носиоци су дипломе „Вук Караџић“, као и они који су на наставним и спортским такмичењима освојили медаље републичког и вишег значаја.
У Дому културе „Небојша Глоговац“ јуче је одиграна представа „Смехотресни каламбур “, Предрага Вуковића Пеђолина, намијењена малишанима предшколског узраста и дјецу нижих разреда основне школе.

Умјетник уз чије представе су одрастале многе генерације најмлађим Невесињцима подарио је 45 минута смијеха, пјесмица и креативних садржаја. Пеђолино се на сценио појављивао као кловн, глумац, пјевач и аниматор.
Представа је доживјела велики успјех на дјечијим фестивалима у земљи и инотранству.



