Nevesinje
Фудбалери Вележа минималном побједом против Стакорине окончали су овогодишњу сезону у Другој лиги РС – исток. Данашња утакмица на Градском стадиону протекла је у лаганом ритму, без много прилика. Једини погодак дјело је Реповића у 32. минуту.
Гости из Чајнича средином другог полувремена нису искористили једанаестерац. Пенал је одбранио Појужина који је са још шест играча из кадетске селекције Вележа добио прилику на данашњој утакмици.
Невесињска екипа је првенство окончала на четвртој позицији, што је у складу са плановима клуба.
Најефикаснији играч Вележа у овој сезони је Миљан Петковић са 10 голова. Највише наступа имао је голман Милош Зуровац.
ВЕЛЕЖ – СТАКОРИНА 1:0 (1:0)
Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Марко Домазет (И. Сарајево). Стријелац: Реповић у 32. минуту.
ВЕЛЕЖ: Појужина, Ковачевић, Вучетић, Сикимић, Реповић, Даниловић (Ивезић), Томичић (Калем), Мркајић, Радовић, Иванишевић (Петковић), Грујичић.
СТАКОРИНА: Нешовић, Бјелогрлић, Марић, Ристановић, Рацковић, Радовић, Гиговић, Т. Тадић, А. Тадић, Пјевић, Танасковић.
Изградња вјетроелектране „Гребак“ почеће у другој половини наредне године, а прикључење на мрежу планирано је за 2021. годину. Концесија за изградњу вјетроелектране Трусина ускоро ће бити додијељена „Електропривреди РС“. Ово је потврђено након данашњег састанка министра енергетике и рударства РС Петра Ђокића, представника општине Невесиње и инвеститора. Заједнички је оцијењено да ће ова два велика енергетска пројекта уз актуелне „Горње хоризонте“ донијети много користи Невесињу, Херцеговини и читавој Републици Српској.

Министар Ђокић је нагласио да је укупна вриједност пројекта изградње вјетроелектране „Гребак“ инсталисане снаге 49,5 мегавата око 120 милиона марака.
̶ Према представљеном динамичком плану , ове године ће бити обављене припреме везане за документацију, сагласности, улазак у поступак рјешавања имовинско-правних односа, те рјешавање извора финансирања ̶ рекао је Ђокић. Он је истакао да ће изградња вјетроелектране представљати велики је привредни искорак општине Невесиње и Републике Српске и да ће то први такав вјетропарк у Републици Српској.
Ђокић је најавио да ће Влада веома брзо покренути нови концесиони поступак и додијелити концесију "Електропривреди Републике Српске" за изградњу вјетроелектране Трусина.
Он је нагласио да ће то бити два велика енергетска објекта која ће добити општина Невесиње и Република Српска, чиме се показује максимална посвећеност Херцеговини и пруженим шансама развоја.

Начелник општине Невесиње Миленко Авдаловић рекао је да је ова општина као стратешки циљ развоја одредила енергетику, наглашавајући да ће вјетроелектране заједно са пројектом "Горњи хоризонти" донијети доста добра грађанима Невесиња и читавој Републици Српској. Он је нагласио да ће инвеститору бити пружена подршка и помоћ у процесу експропријације. Авдаловић очекује да током приппремних радова који почињу наредне године буду што више ангажована домаћа предузећа.
Он је истакао да ће, када вјетропарк буде завршен, општина Невесиње сваке године добијати близу милион КМ од концесије.

Технички директор фирме "Вјетроелектране Гребак" Миралем Чампара рекао је да ће вјетроелектрана имати 14 вјетротурбина по 4,2 мегавата, висине око стотину метара, а да је испоручилац опреме један од највећих свјетских произвођача из Данске.
- Они нас за неколико дана посјећују. Водимо разговоре с њима, тако да би негдје до краја године и имали потписан предуговор – најавио је Чампара.
Инвеститор из Њемачке Ерих Прајсла захвалио се ресорном министарству и локалној заједници на исказаној подршци..
- Важно је имати политичку подршку без које сигурно не би били ту гдје смо данас - рекао је Прајсла, сувласник фирме "Вјетроелектрана Гребак" који је са партнером Адмиром Рахимићем био на састанку.
Кадетска селекција Вележа данас је направила прави подвиг и заслужила титулу првака Републике Српске. Након пораза у првој утакмици у Рогатици 0:2 невесињски младићи су данас оставили срце на Градском стадиону и ривала убједљиво поразили 4:0.
Већ послије првог гола Ивезића у 22. минуту Вележ је наговијестио да може надокнадити дефицит из прве утакмице. Растрчани Невесињци су до краја полувремена преко Сикимића побрисали минус, а у другом полувремену су наставили дивовску борбу. Већ у 52. минуту Радојичић доноси ново славље, а тачку на ову утакмицу ставио је Реповић бијегом преко пола терена.
Данашње издање Вележових младића биће уписано у најљепше странице времеплова невесињског клуба. Не само због првог наслова првака РС за неку омладинску селекцију , него и због правог спортског приступа и вјере у тријумф.
ВЕЛЕЖ – МЛАДОСТ 4:0 (2:0)
Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Жељко Росандић (Требиње). Стријелци: 1:0 Ивезић, 2:0 Сикимић, 3:0 Радојичић, 4:0 Реповић.
ВЕЛЕЖ: Појужина, Калем, Вукосав (Граховац), Шаренац, Вујичић, Сикимић, Реповић, Ивезић (Андријашевић), Радојичић (Торовић), Мркајић, Иванишевић.
МЛАДОСТ: Којић, Павловић, Дан. Карлић, Шалић, Шаренац, Дувњак, Маријановић, Дар. Карлић, Богдановић (Ђурић), Поповић, Обрадовић.
Кадети ФК „Вележ“ сутра (субота) дочекују вршњаке из рогатичке Младости у реванш утакмици за наслов најбоље кадетске екипе у Републици Српској. Сусрет на Градском стадиону у Невесињу почиње у 17 часова.
У првој утакмици играној прије два дана у Рогатици, Младост је славила са 2:0. И поред пораза млади фудбалери Вележа су оптимисти да могу надокнадити два гола и освојити наслов шампиона.
Кадети Вележа су прваци Херцеговачке регије, а Младост је била најбоља у Сарајевско-романијској регији.
Сениорски тим Вележа овогодишњу сезону у Другој лиги РС – исток завршава у недјељу, 9. јуна, када у госте у Невесиње стиже Стакорина.