Nevesinje
Управа и играчи ФК „Вележ“ данас су уприличили малу свечаност поводом завршетка сезоне. Пријатно дружење уљепшала је побједа Србије на Свјетском првенству у Русији. Чланови свих селекција клуба, од најмлађих па до ветерана, у навијачкој атмосфери поздравили су тријумф Орлова на Мундијалу.
Минулу сезону оцијенили су као успјешну, посебно у другом дијелу првенства. Истакли су позитивну атмосферу у клубу и опредијељеност да предано раде са млађим селекцијама. Захвалили су општини Невесиње и свим спонзорима који су помагали рад невесињског спортског колектива.
Из управе Вележа данас је потврђено да би у Невесиње почетком августа требало да стигну ветерани београдске Црвене Звезде. Планирано је да се на Градском стадиону 6. августа одигра хуманитарна утакмица ветерана Вележа и Звезде, а сав приход намијењен је за Пребиловце. Нема сумње да ће овај догађај привући пажњу јавности у Невесињу и направити увертиру за овогодишњу Невесињску олимпијаду.

На језеру Алаговац данас је одржано Општинско такмичење у спортском риболову. У конкуренцији 14 чланова Спортско-риболовног друштва „Алаговац“ набољи улов имао је Милош Ковачевић. Вагање је показало да је у предвиђеном временском року уловиo 1.900 грама рибе. Други резултат имао је прошлогодишњи побједник Жељко Жерајић са 1.290 грама, а треће мјесто освојио је Горан Симеоновић са уловом од 790 грама.
Најстарији учесник данашњег такмичења био је 80-годишњи Владо Вуковић. Невесињски риболовци су упркос лошим временским условима задња два сата, истрајали и завршили такмичење према плану.
Предсједник СРД „Алаговац“ Градимир Спремо најавио је за наредни период чишћење приобалног дијела језера. Он је упозорио да се на водама којима газдује Друштво неће моћи рибарити без претходно прибављене дозволе.


Ученици Основне музичке школе “Свети Роман Мелод” из Невесиња одржали су синоћ завршни концерт и показали шта су научили током школске године.
Своје музичко умијеће пред публиком у Градској галерији показали су најбољи ученици одсјека гитара, клавир, кларинет, хармоника, виолина и соло пјевање.
Директор школе Миљан Миладиновић рекао је да је задовољан постигнутим успјехом ученика и њиховим залагањем током наставе.
На концерту су се представили најбољи ученици који су се највише залагали током школске године и на овај начин жељели смо да им пружимо додатну мотивацију, рекао је Миладиновић.
Ученицима који су имали одличне оцјене додијељене су похвалнице, а концерт је завршен наступом бивше ученице школе Марије Радовић и наставника гитаре Алексе Тарабановића.


Малишани из Дјечијег вртића „Света Евгенија царица Милица" синоћ су уживали у чарима маскенбала. Маскирани у сликаре прошетали су градом, за собом остављајући мала ремек-дјела. Као платно за осликавање послужиле су им мајице и капице другара и васпитачица, посебно припремљини панои на улицама, а неријетко и плочници.
На платоу код Градске пијаце шарена дружина уживала је плешући уз добро познате звуке најљепших дјечијих пјесама, окруженa родитељима, бакама и декама, који су се трудили да направе што више фотографија за успомену својим принчевима и принцезама.
Полазници Вртића "Света Евгенија царица Милица" дан раније на приредби из музичке културе доказали су да знају и лијепо да пјевају, али и да су током године били вриједни у учењу енглеског језика.
Тања Ивковић