Nevesinje
На Спортским теренима Килвци сутра (недјеља) у 16 часова почиње Први футсал турнир 3х3 и трајаће до 19. маја. Очекује се прави футсал спектакл пошто је пријављено чак 38 екипа из читаве Херцеговине. У оквиру манифестације биће приређени разни забавни и музички садржаји.
За најбоље екипе обезбијеђен је богат наградни фонд. Генерални покровитељ турнира је Општина Невесиње, а подршку су пружили и бројни спонзори.
Као увертира за главни спортски догађај биће одржан Дјечији футсал турнир 3х3 на којем ће наступити дјечаци рођени 2015. године и млађи. Најмлађи учесници на терен излазе у 11 часова.





У организацији Црвеног крста Невесиње данас је одржано такмичење у пружању прве помоћи. Учествовале су екипе из Невесиња, Гацка и Билеће, и то у категорији подмлатка и омладинској категорији.
У категорији подмлатка прво мјесто је заузела екипа Билеће, друго мјесто је припало Гацку, док су трећи били чланови Невесиња. Тим из Гацка је био најбољи у категорији омладине, друго мјесто је припало екипи из Невесиња, а трећа је била екипа Билеће.
Организатори поручују да су дружење, стварање нових пријатељстава и размјена искустава подједнако важни као и стицање вјештина које могу спасити живот.
Такмичење је одржано у склопу активности Недјеље Црвеног крста од 8. до 15. маја.
Општинско Одјељење за просторно уређење и стамбено-комуналне послове упутило је апел возачима да своја возила паркирају искључиво на мјестима која су за то предвиђена. Паркирањем на тротоарима, пјешачким прелазима и зеленим површинама угрожавају се пјешаци, мајке са дјецом и особе са инвалидитетом, а нарушава се и слика града.
„Пред нама су љетни мјесеци, период када наш град оживи и када са радошћу дочекујемо велики број наших људи из дијаспоре и региона. Са повећаним бројем становника и гостију, значајно се повећава и прилив аутомобила на градским улицама. Како бисмо сви заједно уживали у љетним данима, а град функционисао несметано, Општина Невесиње упућује апел свим возачима да прописно паркирају своје аутомобиле“, наводи се у саопштењу.
Очекује се и да Паркинг сервис функционише у пуном капацитету. Напомиње се и да ће у сарадњи са ЈП "Комус" и инпекцијским службама досљедно бити провођена Одлука о јавним паркиралиштима на подручју општине Невесиње.
„Циљ није кажњавање, већ превенција и обезбјеђивање нормалног живота у граду. Будимо одговорни возачи и покажимо заједно да волимо и поштујемо наше Невесиње“, поручили су из општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове.
Институт за јавно здравство РС – Регионални центар Требиње ће у уторак, 19. маја, одржати предавање из хигијенског минимума за све особе које подлијежу овој законској обавези. Предавање ће се одржати у сали Скупштине општине Невесиње са почетком у 10 часова.